WHINN 2022 – Week of Health and Innovation

WHINN 2022 – Week of Health and Innovation

Exhibit

Symposia

Workshops

Organiser

Sponsor



WHINN 2022 er en international videnfestival, som over to dage sætter fokus på innovativ life science og velfærdsteknologi.


Du kan deltage på forskellige spor og høre inspirerende oplæg fra førende eksperter fra både ind- og udland, planlægge og afholde dine møder i uformelle rammer med WHINN Matchmaking, besøge eller udstille på WHINN Exhibition og meget mere.


Som prikken over i’et kan du også deltage i den populære WHINN Bits, Beers & Dine og få en uforglemmelig aften med netværk, oplæg og lækker 3-retters middag.


800 deltagere på WHINN 2022 – ses vi?


WHINN er det årlige samlingssted for alle, der har interesse inden for sundhedsinnovation. WHINN er opstået på baggrund af et ønske om at skabe bedre sundhedsinnovation og forbedre fremtidens sundhedspleje. Og det skal ske gennem samarbejde på tværs af både den offentlige og private sektor.


WHINN 2022 afholdes for 8. gang den 10.-11. november i Forskerparken, Odense og arrangeres af Danish Life Science Cluster og Region Syddanmark samt øvrige partnere.


Vi arbejder på en ny hjemmeside til whinn.dk og et inspirerende program til WHINN 2022.

Programme Available





More events

GIANT Health London 2022

Tue, 6 Dec 2022 - Wed, 7 Dec 2022

10th Annual Victorian Healthcare Week 2022

Wed, 7 Dec 2022 - Thu, 8 Dec 2022


Convention Centre Pl 1
Victoria, South Wharf 3006
Australia
e-CΥberHealth 2022

Mon, 12 Dec 2022 - Mon, 12 Dec 2022

BioPharma & Lifesciences Connected Live 2023

Wed, 25 Jan 2023 - Wed, 25 Jan 2023


Castleview Ditchley House
Cork, Little Island, Co
Ireland
HEALTHINF 2023

Thu, 16 Feb 2023 - Sat, 18 Feb 2023

ViVE 2023

Sun, 26 Mar 2023 - Wed, 29 Mar 2023

The Digital Healthcare Show 2023

Wed, 26 Apr 2023 - Thu, 27 Apr 2023


Royal Victoria Dock
London, E16 1XL
United Kingdom
9th LSX World Congress 2023

Wed, 3 May 2023 - Thu, 4 May 2023


Upper Street 52
South East N1 0QH
United Kingdom
Digital Health 2023

Tue, 16 May 2023 - Wed, 17 May 2023

EFMI MIE 2023

Mon, 22 May 2023 - Thu, 25 May 2023

Vitalis 2023

Mon, 22 May 2023 - Thu, 25 May 2023

Medtec LIVE with T4M 2023

Tue, 23 May 2023 - Thu, 25 May 2023


Messezentrum
Nürnberg, 90471
Germany
Intelligent Health UK 2023

Wed, 24 May 2023 - Thu, 25 May 2023

e-Health 2023 Conference and Tradeshow

Sun, 28 May 2023 - Wed, 31 May 2023


Princes' Boulevard 105
Toronto, Ontario M6K 3C3
Canada

Related articles